У петак, 24. априла, у Руском дому у Београду одржана је међународна патриотска акција „Диктат победе“, посвећена 81. годишњици Победе у Великом отаџбинском рату. У њој су учествовали не само представници српске јавности, руски сународници, ученици београдских гимназија и школе при Амбасади Русије у Србији, већ и гости из Италије. Пре почетка диктата свим учесницима су уручене Георгијевске ленте, а приказана је и видео-порука посланика Државне думе, руководиоца пројекта „Историјско сећање“ Александра Сидјакина, који је истакао значај очувања историјске истине и широк међународни обухват акције. Учесници су имали 45 минута да одговоре на 25 питања посвећених догађајима из периода 1941–1945. године. Многи су задатке решили знатно брже од предвиђеног времена. По завршетку сви учесници су добили сертификате. Акција „Диктат победе“ одржава се сваке године од 2019. године. Њен главни циљ је очување историјског сећања и подстицање интересовања за проучавање историје Великог отаџбинског рата.














