У име организатора вечери и издавача, Друштва српско-руског пријатељства „Словенска унија“ из Панчева, скуп је отворио његов председник Роберт Ресановић. Он је поздравио присутне, представио у кратким цртама српско издање књиге и захвалио се свима који су учествовали у њеном објављивању.
У видео-обраћању, аутор књиге Александар Казаков говорио је о заједничкој историјској и политичкој позицији српског и руског народа, нагласивши да се Срби и Руси и данас налазе на истој страни фронта. Говорећи о суштини и дометима стратегије Владимира Путина, Казаков је истакао да је реч о политици заснованој на постојаности, суверенитету и дугорочној визији државе.
О књизи је опширно говорио публициста Слободан Стојичевић. Он је истакао значај и захтевност преводилачког рада, нагласивши да је у превод ове књиге уложено много времена и труда. Стојичевић је нагласио да књига доноси освежавајући приступ политичким темама и показује на који начин је Русија успела да поврати статус светске силе.
🇷🇺📚🇷🇸 У Руском дому у Београду одржано је представљање српског издања књиге Александра Казакова „Лисац са севера – велика стратегија Владимира Путина“










