Руски дом

Такмичење рецитатора на руском језику „Очаравајући стихови – 2021“

Ученици основних школа

Гран-при    Јана Вујовић, ош „Краљ Милутин“, Грачаница

Категорија „ученици који не уче руски у школи“

  1. Константин Стошић, студио „Дијалог“, ош „Петар Кочић“, Инђија
  2. Ана Милетић, Удружење сународника и пријатеља Русије „Русија“, Нови Сад
    Марта Малешевић, студио „Дијалог“, ош „Петар Кочић“, Инђија
  3. Калина Влашкалин, ош „Милоје Чиплић“, Нови Бечеј

Катеорија „ученици који уче руски језик у школи као страни“

  1. Ива Нешовић, ош „Момчило Живојиновић“, Младеновац
  2. Марко Павловић, ош „Момчило Живојиновић“, Младеновац
  3. Александра Јана Миленковић, ош „Доситеј Обрадовић“, Опово

Калина Милинковић, ош „Момчило Живојиновић“, Младеновац

Категорија „руски као други матерњи језик“

  1. Давид Кнежевић, ош „Доситеј Обрадовић“, Опово
  2. Лука Милојевић, ош „20. окобар“, Београд

Ученици средњих школа и гимназија

Гран-при    Милица Вучетић, Гимназија, Младеновац

Категорија „ученици који не уче руски језик у школи“

  1. Теодора Младеновић, студио „Дијалог“, техничка школа „Михајло Пупин“, Инђија
  2. Бојана Вучуревић, студио „Дијалог“, Гимназија, Инђија
  3. Вера Ивановић, Курсеви руског језика при Центру за усавршавање, Гимназија, Крушевац

Категорија „ученици који уче руски језик у школи као страни“

  1. Маша Ђорђевић, IX Београдска гимназија „Михајло Петровић Алас“
  2. Марија Ђорђевић, XIII Београдска гимназија
  3. Лука Штевин, Гимназија, Зрењанин

Марија Савелић, XIII Београдска гимназија

 

Результаты конкурса  „Живая классика 2020“

РЯР/   РКИ Фамилия, имя чтеца Отрывок из произведения Общая сумма баллов
Билингв
РКИ
1 РКИ Ивич Николина К.Паустовский  „Жёлтый свет“ 278
2 РКИ Живулович Милица Антон Чехов „Счастливчик“ 247
3 РЯР Милутинович Ива Василий Шукшин  „Солнце, старик и девушка“ 274
4 РКИ Пешич Елена Валерий Воскобойников „В компании с Доменико Трезини“ 173
5 РКИ Уремович Барбара Ирина Пивоварова „О чём думает моя голова“ 291
6 РКИ Блам Виктор Ирина Антонова „Сколзанка“ 293
7 РКИ Перович Ирина Ирина Антонова „Вредная“ 296
8 РКИ Матович Надя Сергей Георгиев „Ошейник“ 299
9 РКИ Пантович Тамара Николай Карамзин „Бедная Лиза“ 213
10 РКИ Андрич Елена Ирина Пивоварова „Как провожают параходы“ 295
11 РКИ Блам Михаил Сергей Георгиев „Таня+Саша“ 252
12 РКИ Янкович Смилька Ирина Пивоварова „Привет с далекого севера“ 282
13 РКИ Иванович Сава А.С.Пушкин Пиковая дама 225
14 РКИ Танаскович Теодора Александр Фадеев „Молодая гвардия“ монолог Олега Кошевого 225
15 РКИ Теодора Младенович Михаил Зощенко «Великие путешественники» 289
16 РКИ Вучетич Милица Борис Васильев А зори здесь тихие 296
17 РКИ Симонович Яна Ирина Пивоварова „О чём думает моя голова“ 284
18 РКИ Гайич Дуня Лев Толстой „Прыжок“ 210
19 РКИ Чизмар Тияна Антон Чехов „Три сестры“ 245
20 РКИ Маркович Магдалена Борис Ганаго „Зеркало“ 275
21 Билингв/ Ябланович Дарья Виталий Биянки Мышонок Пик 292
22 Билингв/ Кршлянин Светлана Ирина Пивоварова „Смеялись мы „хи-хи“ 299
23 Билингв/ Ждрале Сара Лев Толстой Анна Каренина .Монолог 291
24 РЯР Сафаргалиева Марьям Михаил Зощенко Кризис 284
25 РЯР Голубева Алёна Шарлотта Бронте Джейн Эйр (отрывок) 273
26 РЯР Евграфов Елисей Валентин Катаев отрывок „Сын полка 289
27 РЯР Яковлева Арина Валентин Распутин „Куда мама ушла“ 295